Menu
Klubben 17. januar kl. 22:00
HIF generalforsamling mandag 31. januar 2022, kl. 19.00 Vi håber at generalforsamlingen i år kan afholdes ved fysisk fremmøde
Klubben
23. september kl. 11:17 Hvidovre IF støtter FODBOLDTRØJE FREDAG
Klubben
18. september kl. 17:08 Hvidovre IF får penge for udviklingen af spillere
NYHEDER
09. september kl. 12:51 Kontoret holdet lukket pga sygdom
Klubben
07. september kl. 13:33 Team Arild
Næste HIF-kampe
Januar 2022
23.
søndag
10.20
BSF
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Hvidovre IF
Ballerup Idrætspark
23.
søndag
12.00
Sorø Freja
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Sorø Stadion
Hvidovre IF
Sorø Stadion
23.
søndag
14.30
BK Friheden
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
fredag
17.30
Brøndby Strand IK
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 3
Langbjergskolen
Hvidovre IF
Langbjergskolen
29.
lørdag
09.45
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AB
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
29.
lørdag
09.45
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
B 1903 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
29.
lørdag
10.00
FB
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Hvidovre IF
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
lørdag
12.30
Hvidovre IF
-
Kvinder
U11
VinterBold U11 Piger 3 (11) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Taastrup FC 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
29.
lørdag
12.30
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (11) 8v8 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
RB 1906 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
29.
lørdag
13.00
BK Fix 2
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Hvidovre IF 2
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
13.25
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
B 1908 3
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
13.50
Kastrup BK 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Hvidovre IF 2
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
14.00
BK Vestia 1
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (11) 8v8 • Pulje 3
Bavnehøj Idrætsanlæg
Kunst 1A
Hvidovre IF 2
Bavnehøj Idrætsanlæg
Kunst 1A
30.
søndag
09.00
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Albertslund Stadion Kunstgræs
Albertslund IF 1
Albertslund Stadion Kunstgræs
30.
søndag
09.25
Valby BK 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Albertslund Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Albertslund Stadion Kunstgræs
30.
søndag
09.45
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
BK Friheden
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
09.45
Hvidovre IF 4
-
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 4 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AB Tårnby 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
09.50
Herstedøster IC 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Albertslund Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Albertslund Stadion Kunstgræs
30.
søndag
10.00
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
Tårnby FF
Dragør Bk
30.
søndag
10.00
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (14) 5v5 • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Tårnby FF
Vestamager Idrætsanlæg
30.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Kunst, Jens Jessens Vej
B 1908 2
Kunst, Jens Jessens Vej
30.
søndag
10.20
Greve Fodbold
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (14) 5v5 • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Hvidovre IF 1
Vestamager Idrætsanlæg
30.
søndag
10.25
Ringsted IF 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
Hvidovre IF 1
Dragør Bk
30.
søndag
10.25
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Kunst, Jens Jessens Vej
Ørestad IF 2
Kunst, Jens Jessens Vej
30.
søndag
10.40
Ørestad IF
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (14) 5v5 • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Hvidovre IF 1
Vestamager Idrætsanlæg
30.
søndag
10.50
Dragør BK 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Dragør Bk
Hvidovre IF 1
Dragør Bk
30.
søndag
10.50
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Kunst, Jens Jessens Vej
FB 2
Kunst, Jens Jessens Vej
30.
søndag
11.00
Ishøj IF
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (11) 8v8 • Pulje 1
Ishøj Idrætscenter
Hvidovre IF 3
Ishøj Idrætscenter
30.
søndag
11.00
Rosenhøj BK 2
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 3
Hvidovre IF 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 3
30.
søndag
11.30
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2B
Dragør BK 3
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2B
30.
søndag
11.55
Sundby BK 2
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2B
Hvidovre IF 3
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2B
30.
søndag
12.00
MB
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
MB's anlæg
Hvidovre IF
MB's anlæg
30.
søndag
12.00
Orient GI
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 4
Rødovre Stadion Kunst
Hvidovre IF
Rødovre Stadion Kunst
30.
søndag
12.20
Brøndbyernes IF 3
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2A
Hvidovre IF 3
Sundby/Kløvermarken
Kunst 5 mands 2A
30.
søndag
12.30
Hvidovre IF
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 3 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Greve Fodbold
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
12.30
Hvidovre IF
-
Herrer
Senior
VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 2 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Orient GI
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
13.00
Ringsted Pigefodbold
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 4
Ringsted Stadion
Hvidovre IF
Ringsted Stadion
30.
søndag
14.15
Hvidovre IF
-
Herrer
U15
VinterBOLD U15 Drenge Mester • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Stenløse BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
15.45
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Greve Fodbold 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
15.45
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 5
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Nørrebro United 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
16.10
Valby BK 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
16.10
B 1908 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 5
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
30.
søndag
16.35
Greve Fodbold 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Februar 2022
4.
fredag
17.30
Valby
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 5
Kunst, Valby IP, tribunen
Hvidovre IF
Kunst, Valby IP, tribunen
4.
fredag
20.00
Kontra BK
-
Herrer
Senior
VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 2 • Pulje 3
Brøndby Stadion Kunst
Hvidovre IF
Brøndby Stadion Kunst
5.
lørdag
09.45
Hvidovre IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Bagsværd BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
5.
lørdag
09.45
Hvidovre IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
FC Lejre (1)
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
5.
lørdag
10.30
FC Lejre
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 3 • Pulje 2
Lejrehallen
Hvidovre IF
Lejrehallen
5.
lørdag
12.00
B.1908
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 3
Sundby Idrætspark
Hvidovre IF
Sundby Idrætspark
5.
lørdag
12.00
Vestamager
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Kunst, Hekla park
Hvidovre IF
Kunst, Hekla park
5.
lørdag
12.30
Hvidovre IF
-
Kvinder
Senior
VinterBOLD Kvindesenior 1 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
IF Skjold Birkerød
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
5.
lørdag
14.30
BK Vest, Rødovre 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Rødovre Stadion Kunst
Hvidovre IF 3
Rødovre Stadion Kunst
5.
lørdag
14.55
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Rødovre Stadion Kunst
Albertslund IF 1
Rødovre Stadion Kunst
5.
lørdag
15.20
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Rødovre Stadion Kunst
BK Rødovre 3
Rødovre Stadion Kunst
6.
søndag
09.45
Hvidovre IF
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Brøndbyernes IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
6.
søndag
10.00
BK Hekla 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Frem, Valby IP
Kunst 3
Hvidovre IF 1
Frem, Valby IP
Kunst 3
6.
søndag
10.00
Glostrup 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 5
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 1
Hvidovre IF 2
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 1
6.
søndag
10.00
Herfølge BK
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
Hvidovre IF 2
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
6.
søndag
10.25
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 2
Greve Fodbold 2
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 2
6.
søndag
10.25
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 5
Frem, Valby IP
Kunst 3
Nørrebro United 2
Frem, Valby IP
Kunst 3
6.
søndag
10.25
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunst C - 5-mands
Karlslunde IF 1
Karlslunde Stadion
Kunst C - 5-mands
6.
søndag
10.50
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 1
BK Frem
Frem, Valby IP
Kunst 3 - 5M 1
6.
søndag
10.50
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 5
Frem, Valby IP
Kunst 3
BK Frem 2
Frem, Valby IP
Kunst 3
6.
søndag
10.50
BK Friheden 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
Hvidovre IF 2
Karlslunde Stadion
Kunst B - 5-mands
6.
søndag
11.15
Sundby BK 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
6.
søndag
11.40
Ringsted IF 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
6.
søndag
12.05
Næstved I.F. 1
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
6.
søndag
12.15
Hvidovre IF 3
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
AB Tårnby 2
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
12.40
Ørestad IF 2
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
Hvidovre IF 3
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
13.05
Aakanden GF Xtra
-
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 7
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
Hvidovre IF 3
Kalvebod Fælled Skole
Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
15.00
B 1908 1
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (14) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
6.
søndag
15.00
Brøndbyernes IF 3
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
6.
søndag
15.20
Hvidovre IF 1
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (14) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Tårnby FF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
6.
søndag
15.25
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Ørestad IF 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
6.
søndag
15.50
Hvidovre IF 2
-
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (14) 5v5 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
BK Union
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
09.45
Hvidovre IF
-
Kvinder
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 piger 3 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
T.G. 80 IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
10.00
Bk. Hekla
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 3
Hekla Park
Kunst A
Hvidovre IF
Hekla Park
Kunst A
12.
lørdag
11.00
Glostrup 1
-
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (11) 8v8 • Pulje 1
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Stadion - Bane 2. Gl. Kunst
Hvidovre IF 3
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Stadion - Bane 2. Gl. Kunst
12.
lørdag
11.45
Melby-Liseleje IF
-
Kvinder
Senior
VinterBOLD Kvindesenior 1 • Pulje 1
Hundested Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF
Hundested Stadion Kunstgræs
13.
søndag
09.45
Hvidovre IF
-
Herrer
Senior
VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 2 • Pulje 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
FC One Team
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
13.
søndag
10.00
Ishøj IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 4 • Pulje 4
Ishøj Idrætscenter
Hvidovre IF
Ishøj Idrætscenter