Menu
Klubben 31. januar kl. 16:19
Generalforsamling 2021 blev gennemført trods Corona
Klubben
15. oktober kl. 21:14 Så er baneplanen for resten af efteråret endelig klar
NYHEDER
10. oktober kl. 18:31 Hvidovre IF skal være Årets lokale forening! Stem her!
Piger
06. september kl. 22:43 Nyhedsbrev for Kvindefodbold
NYHEDER
06. april kl. 15:30 HIF Camp sommer 2020
Næste HIF-kampe
Februar 2021
26.
fredag
18.00
Viborg
-
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
Energi Viborg Arena
Hvidovre
Energi Viborg Arena
27.
lørdag
13.00
Næstved
UDS
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Hvidovre IF
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Marts 2021
5.
fredag
17.00
IF "Skjold" Birkerød Fodbold 1
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Birkerød Stadion
Hvidovre IF 1
Birkerød Stadion
6.
lørdag
08.45
Greve Fodbold 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 1
Greve Idræts Center
Hvidovre IF 1
Greve Idræts Center
6.
lørdag
09.00
Køge BK 3
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
6.
lørdag
09.20
Karlslunde IF 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
6.
lørdag
09.40
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Vallensbæk IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
6.
lørdag
09.45
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Fælledparken
Østerbro IF 1
Kunst, Fælledparken
6.
lørdag
10.00
Hvidovre IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kalundborg GB
Avedøre Stadion Kunstgræs
6.
lørdag
10.00
FB 3
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 7
Kunst, Jens Jessens Vej
Hvidovre IF 3
Kunst, Jens Jessens Vej
6.
lørdag
10.05
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Fælledparken
BK Skjold 1
Kunst, Fælledparken
6.
lørdag
10.15
Rosenhøj BK 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Hvidovre IF 2
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
lørdag
10.25
B 1908 1
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Fælledparken
Hvidovre IF 1
Kunst, Fælledparken
6.
lørdag
10.35
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Brøndbyernes IF 3
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
lørdag
10.55
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Greve Fodbold 2
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
lørdag
11.30
SBI/TGU 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 2
Svebølle Stadion
Hvidovre IF 2
Svebølle Stadion
6.
lørdag
12.00
Næstved I.F. 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 1
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Hvidovre IF 1
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
6.
lørdag
15.00
Hvidovre
-
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
Kolding IF
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
7.
søndag
09.00
Bk. Hekla 2
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (09) 8v8 • Pulje 1
Kunst, Hekla park
Hvidovre IF 2
Kunst, Hekla park
7.
søndag
09.00
Sundby Bk.
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 8
Sundby/Kløvermarken
Hvidovre IF 3
Sundby/Kløvermarken
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Solrød Idrætscenter
Nykøbing FC 2
Solrød Idrætscenter
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
CIK 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Fremad Amager
Holmens IA
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 4
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
Faxe BK 1
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Ishøj IF 1
Ballerup Idrætspark
7.
søndag
10.00
Hørsholm-Usserød IK 2
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Hvidovre IF 4
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Vanløse IF 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
7.
søndag
10.15
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Greve Idræts Center Kunstgræs
Nykøbing FC 1
Greve Idræts Center Kunstgræs
7.
søndag
10.20
Solrød FC 1
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Solrød Idrætscenter
Hvidovre IF 2
Solrød Idrætscenter
7.
søndag
10.20
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Vallensbæk IF 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
7.
søndag
10.20
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Ørestad IF
Holmens IA
7.
søndag
10.20
Vallensbæk IF 1
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
Hvidovre IF 4
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
7.
søndag
10.20
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Nykøbing FC 1
Ballerup Idrætspark
7.
søndag
10.20
Hvidovre IF 4
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
B 1908 3
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7.
søndag
10.35
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Greve Idræts Center Kunstgræs
Greve Fodbold 2
Greve Idræts Center Kunstgræs
7.
søndag
10.40
Greve Fodbold 3
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Solrød Idrætscenter
Hvidovre IF 2
Solrød Idrætscenter
7.
søndag
10.40
Kastrup 2
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hvidovre IF 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
7.
søndag
10.40
CIK
Spillet
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Hvidovre IF 2
Holmens IA
7.
søndag
10.40
Karlslunde IF 2
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
Hvidovre IF 4
Karlslunde Stadion
Kunst D - 5-mands
7.
søndag
10.40
BSF 1
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Hvidovre IF 1
Ballerup Idrætspark
7.
søndag
10.40
Hvidovre IF 4
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Glostrup 2
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7.
søndag
10.55
Taastrup FC 1
Spillet
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Greve Idræts Center Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Greve Idræts Center Kunstgræs
7.
søndag
12.00
FIF/Ålholm U14 Piger
-
Kvinder
U14
VinterBOLD 8-mands U-14 piger 2-3 • Pulje 1
Hillerød Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF
Hillerød Stadion Kunstgræs
7.
søndag
13.30
Skjold
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Kunst, Ryparken
Hvidovre IF
Kunst, Ryparken
7.
søndag
13.30
Bk. Hekla
-
Herrer
U14
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2
Kunst, Hekla park
Hvidovre IF
Kunst, Hekla park
7.
søndag
14.00
Hvidovre IF
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Kastrup
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
7.
søndag
15.00
Karlslunde IF
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 5
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
Hvidovre IF
Karlslunde Stadion
Kunsten 11-mands
7.
søndag
15.00
Bk. Hekla
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Kunst, Hekla park
Hvidovre IF
Kunst, Hekla park
7.
søndag
15.40
Taastrup FC
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
NyBolig Park - Kunstgræs
Hvidovre IF
NyBolig Park - Kunstgræs
10.
onsdag
19.30
Hvidovre IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst Forår (05) • P2
Avedøre Stadion Kunstgræs
B.93
Avedøre Stadion Kunstgræs
10.
onsdag
23.59
Sorø Freja
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4
Sorø Stadion
Hvidovre IF
Sorø Stadion
12.
fredag
19.00
FC Helsingør
-
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Hvidovre
Helsingør "Ny Stadion" OPV
13.
lørdag
10.00
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AB Tårnby 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
13.
lørdag
10.00
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 8
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
B.1908 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
13.
lørdag
11.00
Dragør BK 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 7
Kunst, Dragør Bk.
Hvidovre IF 2
Kunst, Dragør Bk.
13.
lørdag
12.45
Hvidovre IF
-
Kvinder
U14
VinterBOLD 8-mands U-14 piger 2-3 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
Gilleleje FK
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
13.
lørdag
12.45
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
FC Nakskov 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
13.
lørdag
16.00
Hvidovre IF
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
Brøndbyernes IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 1
13.
lørdag
16.00
Hornbæk IF
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Pedella Park Kunstgræs
Hvidovre IF
Pedella Park Kunstgræs
14.
søndag
09.00
Sundby Bk. 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 7
Sundby/Kløvermarken
Hvidovre IF 3
Sundby/Kløvermarken
14.
søndag
10.00
Hvidovre IF
-
Herrer
U14
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Dianalund IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
14.
søndag
10.00
Hvidovre IF 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AC Amager Academy 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
14.
søndag
11.15
Hvidovre IF 1
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Hareskov IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
14.
søndag
11.15
Hvidovre IF 2
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
FA 2000 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
14.
søndag
14.00
Hvidovre IF
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
FC Bella
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
14.
søndag
15.00
IF Hjorten
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 2
Herlev IF Stadion (Kunstgræs)
Hvidovre IF
Herlev IF Stadion (Kunstgræs)
14.
søndag
15.15
Hvidovre IF
-
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 5
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AIK 65 Strøby Fodbold
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
16.
tirsdag
20.30
Hvidovre IF
-
Herrer
M+32
Old Boys-LP • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Østerbro IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
19.
fredag
19.00
Hvidovre
-
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
HB Køge
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
20.
lørdag
10.00
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Fremad Valby 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
20.
lørdag
11.30
HIK 2
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (09) 8v8 • Pulje 1
Kunst, HIK
Hvidovre IF 2
Kunst, HIK
20.
lørdag
11.30
FC Lejre
-
Herrer
U14
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2
Osted Stadion, kunst
Hvidovre IF
Osted Stadion, kunst
20.
lørdag
12.00
Hvidovre IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Slagelse B&I
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
20.
lørdag
12.00
FIF/Ålholm U14 Piger
-
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Hillerød Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF
Hillerød Stadion Kunstgræs
20.
lørdag
14.30
Hvidovre IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Slagelse B&I
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
20.
lørdag
15.00
Brøndbyernes IF 1
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 1
Brøndby Stadion
Hvidovre IF 1
Brøndby Stadion
20.
lørdag
15.00
Ølstykke FC
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Forår (04-05) • Øst 2
Ølstykke Stadion
Hvidovre IF 2
Ølstykke Stadion
20.
lørdag
16.15
Hvidovre IF
-
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Fredensborg BI
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
10.00
Husum Bk
Spillet
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Kunst, Husumparken
Bane 1A (8-mands) - Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Kunst, Husumparken
Bane 1A (8-mands) - Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Hvidovre IF 3
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 8
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
BK Frem 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
AB Tårnby 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
11.15
Hvidovre IF
-
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Brønshøj BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
11.15
Hvidovre IF 2
Spillet
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Himmelev-Veddelev BK 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
12.00
Albertslund BS 72 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 1
Albertslund Stadion Kunstgræs
Hvidovre IF 1
Albertslund Stadion Kunstgræs
21.
søndag
12.15
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Mester • Pulje 1
Helsinge Stadion
Hvidovre Idrætsforening
Helsinge Stadion
21.
søndag
12.30
Hvidovre IF
-
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
FC Holte
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
21.
søndag
14.00
Brønshøj BK
-
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Kunst, Tingbjerg IP
Hvidovre IF
Kunst, Tingbjerg IP
21.
søndag
14.45
FC Damsø
-
Kvinder
U14
VinterBOLD 8-mands U-14 piger 2-3 • Pulje 1
Vanløse I P
Hvidovre IF
Vanløse I P
23.
tirsdag
19.00
AB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst Forår (05) • P2
Gladsaxe stadion Kunstgræs
Hvidovre IF
Gladsaxe stadion Kunstgræs