Menu

CORONA

Corona florerer fortsat blandt os og påvirker vores hverdag og måden hvorved vi kan dyrke vores elskede sport – fodbold. Der kommer løbende nye udmeldinger omkring Corona-situationen, og i takt hermed bliver diverse retningslinjer og protokoller opdateret hos DIF og DBU. De mange retningslinjer kan til tider være svære at finde rundt i og derfor har vi forsøgt at samle klubbens retningslinjer her.

Er du/I i tvivl eller har spørgsmål, så står vores afdelingsledere og trænere altid til rådighed for råd og vejledning.

Kommunikations flow er træner – afdelingsleder – næstformand/formand

 

  1. HIF Corona retningslinjer (2020.11.01)
  2. HIF Corona retningslinjer (2020.03.22)

NYHEDER 23. november kl. 10:40
U16P Nyhedsbrev - November 2020
NYHEDER
06. april kl. 15:30 HIF Camp sommer 2020
Klubben
22. marts kl. 11:53 Corona: Hvidovre IF retningslinjer
Klubben
11. marts kl. 23:40 Corona: Hvidovre IF lukker ned frem til 13.april
NYHEDER
04. december kl. 15:30 Pigefodbolden blomstrer i HIF
Næste HIF-kampe
November 2020
27.
fredag
19.00
KB
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Kunst 9
Hvidovre IF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Kunst 9
28.
lørdag
10.00
Hvidovre IF 1
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Kastrup
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
10.00
Hvidovre IF 2
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
FC Damsø
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
10.30
Vemmelev Boldklub
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4
Vemmelev Kunstgræs
Hvidovre IF
Vemmelev Kunstgræs
28.
lørdag
11.15
Hvidovre IF
Herrer
U14
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Roskilde Boldklub
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
11.15
Hvidovre IF 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
KB 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
11.45
CIK
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 8
Holmens IA
Hvidovre IF 3
Holmens IA
28.
lørdag
12.30
Hvidovre IF
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Herstedøster IC
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
13.00
Hvidovre IF
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal A (06) • Pulje 1
Sundbyøster Hal 2
LSF
Sundbyøster Hal 2
28.
lørdag
13.30
Dragør BK 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 2
Kunst, Dragør Bk.
Hvidovre IF 2
Kunst, Dragør Bk.
28.
lørdag
13.45
Hvidovre IF
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
B. 1973, Herlev
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
28.
lørdag
14.00
FC Rudersdal
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Rundforbi Stadion
Hvidovre IF
Rundforbi Stadion
29.
søndag
10.30
AB Tårnby 1
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 1
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
Hvidovre IF 1
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
29.
søndag
11.45
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U11
Træningskamp U11 - Drenge • Pulje 1
Lyngby Stadion
Kunst 1
Hvidovre Idrætsforening
Lyngby Stadion
Kunst 1
29.
søndag
12.00
Ishøj IF
Kvinder
U14
VinterBOLD 8-mands U-14 piger 2-3 • Pulje 1
Ishøj Idrætscenter
Hvidovre IF
Ishøj Idrætscenter
29.
søndag
15.00
Hobro IK
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
DS Arena - Græsbane
Opvisning
Hvidovre
DS Arena - Græsbane
Opvisning
December 2020
1.
tirsdag
18.30
Hvidovre IF (Division)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 • P1
PRO VENTILATION ARENA
FC Nordsjælland (Liga)
PRO VENTILATION ARENA
4.
fredag
19.00
Ringsted IF
Herrer
U17
Træningskamp U17 Drenge Øst 1 • Pulje 1
Ringsted Stadion Kunstgræs
Hvidovre Idrætsforening
Ringsted Stadion Kunstgræs
5.
lørdag
09.00
FK Sydsjælland 05 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
5.
lørdag
09.20
BK Rødovre 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Hvidovre IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
5.
lørdag
09.40
Hvidovre IF 3
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
Vallensbæk IF 3
Vallensbæk Idrætscenter
Valport 2 - Kunstgræs
5.
lørdag
10.20
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (05) • Pulje 2
Ramsøhallen
Hvidovre IF
Ramsøhallen
5.
lørdag
10.40
Hvidovre IF
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (05) • Pulje 2
Ramsøhallen
Fremad Valby (2)
Ramsøhallen
5.
lørdag
11.00
Hvalsø IF
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (05) • Pulje 2
Ramsøhallen
Hvidovre IF
Ramsøhallen
5.
lørdag
11.20
Hvidovre IF
Kvinder
U16
U16 Piger Futsal B (05) • Pulje 2
Ramsøhallen
B. 73, Slagelse
Ramsøhallen
5.
lørdag
11.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 2 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Ny Kunst
Hvidovre Idrætsforening
Hørsholm Idrætspark
Ny Kunst
5.
lørdag
12.00
Slagelse B&I
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst 20/21 (05) • P2
Slagelse Stadion Kunst
Hvidovre IF
Slagelse Stadion Kunst
5.
lørdag
13.00
HBKøge
Herrer
U14
Træningskamp U14 Drenge Liga 1 • Pulje 1
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Hvidovre Idrætsforening
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5.
lørdag
13.00
Hvidovre IF
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal A (06) • Pulje 1
Sundbyøster Hal 2
Gilleleje FK
Sundbyøster Hal 2
6.
søndag
10.00
BK Hekla 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Vanløse I P
Hvidovre IF 1
Kunst, Vanløse I P
6.
søndag
10.00
Hvidovre IF 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Brøndbyernes IF 2
Sundby Idrætspark
6.
søndag
10.00
Tårnby FF 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Vestamager Idrætsanlæg
Hvidovre IF 2
Vestamager Idrætsanlæg
6.
søndag
10.00
Fremad Valby 2
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Hvidovre IF 2
Holmens IA
6.
søndag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Hvidovre IF 1
Ballerup Idrætspark
6.
søndag
10.00
Blovstrød IF
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Hvidovre IF 4
Blovstrød idrætsanlæg
6.
søndag
10.15
Hvidovre IF 4
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Vordingborg IF
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
søndag
10.20
Hvidovre IF 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Vanløse I P
BK Skjold 2
Kunst, Vanløse I P
6.
søndag
10.20
Hvidovre IF 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
AC Amager Academy 2
Sundby Idrætspark
6.
søndag
10.20
Dragør BK 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Vestamager Idrætsanlæg
Hvidovre IF 2
Vestamager Idrætsanlæg
6.
søndag
10.20
Hvidovre IF 2
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Valby
Holmens IA
6.
søndag
10.20
Hvidovre IF 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
BK Avarta 1
Ballerup Idrætspark
6.
søndag
10.20
Frederiksværk Fodbold Klub 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Hvidovre IF 4
Blovstrød idrætsanlæg
6.
søndag
10.35
Hvidovre IF 4
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Greve Fodbold 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
søndag
10.40
Hvidovre IF 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 2
Kunst, Vanløse I P
Vanløse IF 1
Kunst, Vanløse I P
6.
søndag
10.40
Greve Fodbold 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Hvidovre IF 2
Sundby Idrætspark
6.
søndag
10.40
Hvidovre IF 2
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 4
Vestamager Idrætsanlæg
Greve Fodbold 2
Vestamager Idrætsanlæg
6.
søndag
10.40
CIK
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 6
Holmens IA
Hvidovre IF 2
Holmens IA
6.
søndag
10.40
BSF 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 2
Ballerup Idrætspark
Hvidovre IF 1
Ballerup Idrætspark
6.
søndag
10.40
Hvidovre IF 4
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 4 (12) 5v5 • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Glostrup 2
Blovstrød idrætsanlæg
6.
søndag
10.55
Karlslunde IF 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
Hvidovre IF 4
Greve Idræts Center Kunstgræs
6.
søndag
11.00
Ørestad IF 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
Hvidovre IF 3
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
11.20
Hvidovre IF 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
Vanløse IF 7
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
11.30
Hvidovre IF 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Sundby Idrætspark
Lyngby Boldklub 1921 1
Sundby Idrætspark
6.
søndag
11.40
Hvidovre IF 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 4 (11) 5v5 • Pulje 1
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
FA 2000 3
Kunst, Kalvebod Fælled Skole
6.
søndag
11.50
Hvidovre IF 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Sundby Idrætspark
AC Amager Academy 1
Sundby Idrætspark
6.
søndag
12.10
Taastrup FC 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 3
Sundby Idrætspark
Hvidovre IF 1
Sundby Idrætspark
6.
søndag
14.00
FC Fredericia
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
Monjasa Park
Hvidovre
Monjasa Park
9.
onsdag
19.00
Hvidovre IF
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst 20/21 (05) • P2
Avedøre Stadion Kunstgræs
HIK
Avedøre Stadion Kunstgræs
12.
lørdag
09.30
Hvidovre IF 3
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
BK Vestia 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
09.30
Hvidovre IF 2
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 7
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
BK Friheden
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
10.45
Hvidovre IF 2
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
RB 1906 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
10.45
Hvidovre IF 1
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 1 (10) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Haslev FC 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
10.50
Værløse BK
Herrer
U16
VinterBOLD U-16 drenge 3-4 • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
Kunststofbane
Hvidovre IF
Værløse Stadion Kunstgræs
Kunststofbane
12.
lørdag
12.00
Hvidovre IF 2
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 3 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
B.93
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
12.00
Hvidovre IF 3
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 3 (09) 8v8 • Pulje 8
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Dragør Bk. 3
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
13.00
Hvidovre
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
Skive
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
12.
lørdag
13.15
Hvidovre IF 1
Kvinder
U12
VinterBold U12 Piger 2 (09) 8v8 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Fix
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
13.15
Hvidovre IF
Kvinder
U14
VinterBOLD 8-mands U-14 piger 2-3 • Pulje 1
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Dragør BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
14.30
Hvidovre IF
Kvinder
U14
VinterBOLD U-14 piger 1-2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Snekkersten IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
12.
lørdag
15.30
Vordingborg IF
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal A (06) • Pulje 1
Iselingehallen
Iselingehallen
Hvidovre IF
Iselingehallen
Iselingehallen
13.
søndag
10.00
Hvidovre IF
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 3-4 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Vallensbæk IF
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
13.
søndag
11.00
Solrød FC 1
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge 1 (09) 8v8 • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
Hvidovre IF 1
Solrød Idrætscenter
13.
søndag
12.45
Hvidovre IF
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 5
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
13.
søndag
14.00
Hvidovre IF
Kvinder
U16
VinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 2
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
HIK (1)
Avedøre Stadion Kunstgræs
Kunst 2
13.
søndag
15.30
Hvidovre IF
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Boeslunde BK
Avedøre Stadion Kunstgræs
15.
tirsdag
16.30
Hvidovre
Herrer
Senior
Sydbank Pokalen 2020/21 • Pulje 1
PRO VENTILATION ARENA
Vejle Boldklub
PRO VENTILATION ARENA
20.
søndag
13.00
Hvidovre
Herrer
Senior
1. division 2020/21 • 1.Division
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1
Esbjerg fB
PRO VENTILATION ARENA
Bane 1